Dzisiaj jest niedziela, 17 października 2021 r.
# # # # # # # # # #
Statystyka
Jestes gosciem w naszym serwisie

Sonda

Temat XXIX Finalu:
"Gramy z głowa!"

Zbieramy dla oddziałów dziecięcej
laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowyKolejny Finał WOŚP z rekordami w naszej gminie

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 15 stycznia br. na ulicach naszej gminy pojawiło się 48 wolontariuszy (rekord), którzy zbierali datki na cele charytatywne. W tym roku w naszej gminie padła rekordowa kwota - udało się zebrać 64.673,16 złotych (kwota ostatecznie przeliczona), to ponad 16 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku! Zebrano jeszcze 57,32 euro; 43,51 funtów. Pieniądze do końca stycznia zostaną przelane na konto orkiestrowe „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom."

Tegoroczny, jubileuszowy finał najpiękniejszej orkiestry świata, która pod kierunkiem Jurka Owsiaka zagrała w naszej gminie po raz 24. (gramy od 2. finału) przedstawiamy w krótkich relacjach:
• W Łopuchowie, jak co roku WOŚP zagrała w przeddzień finału, w sobotę. Na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Szkoły Podstawowej w Łopuchowie zaprosiło Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa, które zorganizowało całą imprezę. Kwestowało tam 2 wolontariuszy, zebrano w sumie 2682,21 zł, w tym z licytacji 1075 zł.
• Jubileuszową, bo 20. ważną i bardzo potrzebną akcję zorganizowali “Gośliniacy”, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi na czele z prezesem Stanisławem Woźniakiem - współorganizatorem działań orkiestry w naszej gminie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Ilość oddanej krwi to 90 litrów. Do Banku Szpiku osób niespokrewnionych zarejestrowało się 10 osób.
• W Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 14.00 odbył się występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza oraz uczniów Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie. Oprócz programów artystycznych SP nr 2 zorganizowała kawiarenkę, z której uzyskano rekordową sumę 3223 zł. Warto wspomnieć o licytacji, która przyniosła kwotę 2431 zł (w tym orkiestrowy BMX 800 zł). Przedszkole Klub Przedszkolaka zorganizowało akcję “CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” czytaj i Ty z „Klubem Przedszkolaka“ (zebrana kwota 587,97 zł).
• W Długiej Goślinie w sali widowiskowo-sportowej spotkali się nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich oraz mieszkańcy aby zagrać z orkiestrą. Była grochóweczka, wspólne ognisko i oczywiście występy uczniów. Kwestowało 2 wolontariuszy, w swoich puszkach zgromadzili razem 3613,42 zł, w tym 2290 zł z licytacji.
• Społeczność Szkoły Podstawowej im. Leona Masiakowskiego w Białężynie po raz kolejny zagrała w Finale WOŚP.
W remizie OSP, gdzie odbył się program artystyczny zlicytowano przedmioty na kwotę 1013 zł. Łącznie we wsi Białężyn udało się zebrać 1,733,32 zł. Kwestowało 2 wolontariuszy.
• Tegoroczny program przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Ośrodek Kultury został zaprezentowany w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Wystąpił też zaprzyjaźniony zespół Igraszki-Potaszki z Potasz. Oczywiście wszystko było przeplatane bardzo emocjonującymi licytacjami gadżetów WOŚP, z których uzyskano sumę 1495 zł.
• Kulminacją 25. Finału WOŚP w naszym mieście było tradycyjne „Światełko do nieba”, które dokładnie o godz. 20.00 rozświetliło goślińskie niebo. Dzięki hojności sponsorów mogliśmy zobaczyć piękny pokaz fajerwerków, przygotowany przez Pana Stefana Baszczyńskiego. Warto też wspomnieć, że przed i po pokazie przeprowadzono kolejne licytacje gadżetów orkiestry oraz przedmiotów przekazanych przez darczyńców Łącznie z licytacji na placu przed biblioteką zebrano rekordową sumę pieniędzy 6840 zł, najdrożej sprzedano markowe pióro z napisem „Murowana Goślina“, podarowane przez Burmistrza Dariusza Urbańskiego (1000 zł).
• 3436,11zł, to rekordowa kwota zebrana przez wolontariusza (bez licytacji) w dotychczasowych finałach WOŚP w naszej gminie.

Sponsorzy „Światełka do nieba” 2017
• Tadeusz Olszewski Zakład Kamieniarski Murowana Goślina
• Roman Gronowski Elektromechanika Pojazdowa Murowana Goślina
• Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy O/Murowana Goślina
• Cech Rzemieślników, Kupców i Przedsiębiorców Murowana Goślina
• Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu LZD Murowana Goślina
• Księgarnia „Grześ“ Murowana Goślina
• Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe M Kłos Murowana Goślina
• Violetta, Marek Kroteccy MARK-DREW Boduszewo
• Handel i Usługi Wielobranżowe Jarosław Dobrowolski Długa Goślina

• 25. Finał WOŚP zakończył się w budynku biblioteki, gdzie mieścił się Gośliński Sztab tegorocznego finału. Wolontariusze mogli wstąpić na herbatę i pączki. Bieżące informacje z przebiegu finału zamieszczane były w mediach społecznościowych przez naszych informatyków: Dominika Kowala, Dominika Radziejewskiego i Maksymiliana Szczepaniaka. Do późnych godzin nocnych liczono zgromadzone pieniądze. Jak co roku w rozliczeniu wolontariuszy i przeliczaniu zebranych pieniędzy uczestniczyło kilka osób. Oto oni: Ewa Nowak, Elżbieta Pawlak, Danuta Szymańska, Zdzisława Trojanowska, Agnieszka Szymańska – Wojtera, Martyna Wojtera, Dorota Stencel, Bartłomiej Stefański, Mariola Kozieł, Jakub Pawlak, Ilona Nogaj.

Cieszymy się bardzo z rekordów i oddanej krwi, ale pamiętamy, że nie rekordy są najważniejsze, ale to jak szeroko otwieramy nasze serca na pomoc dzieciakom i seniorom, dla których gra orkiestra do końca świata i jeden dzień dłużej.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i ich rodzicom, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy oraz wszystkim przyjaciołom naszego sztabu i WOŚP, którzy przyczynili się do organizacji 25. Finału.
Zobacz zdjęcia na naszej stronie internetowej: www.wosp.kdr.pl

Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu 25. Finału WOŚP


PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU 25. FINAŁU WOŚP
- Klub HDK PCK „Gośliniacy”
- Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
- Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
- Pizzeria ITALIA
- Burmistrz Dariusz Urbański
- Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie
- Stefan Baszczyński
- Dominik Kowal
- Dominik Radziejewski
- Maksymilian Szczepaniak
- Ewa Nowak
- Danuta Szymańska
- Elżbieta Pawlak
- Martyna Wojtera
- Dorota Stencel
- Jakub Pawlak
- Ilona Nogaj
- Marek Derbich
- Jakub Janiszewski z synem Wojtkiem
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie
- Szkoła Podstawowa w Białężynie
- Szkoła Podstawowa w Długiej Goślinie
- Szkoła Podstawowa w Łopuchowie
- Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa
- Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie
- Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie
- Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie
- Ewa Kujawa
- Ryszard Przybył
- „Zakład Energetyczny" w Murowanej Goślinie
- Karina Kaźmierczak
- Wojciech Wtorkowski
- Bartłomiej Stefański
- Mikołaj Gałka
- Zespół Przychodni Specjalistycznych w Murowanej Goślinie
- Komisariat Policji w Murowanej Goślinie
- Straż Miejska w Murowanej Goślinie
- OSP Murowana Goślina
- OSP Mściszewo
- Cukiernia Paweł Piętka w Murowanej Goślinie
- Joanna Przymusińska
- Katarzyna Bieniek-Radziejewska
- Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 29 przy LZD Murowana Goślina
oraz wszyscy bezimienni darczyńcy, którzy ofiarowali przedmioty na licytacje.


Wysłane 23-01-2017, 01:45 przez Dominik Kowal

 


© 2002 - 2008 MGOKiR
& Dominiq
® All rights reserved
Sponsor witryny:
kdr.pl